PROJEKTY MUZYCZNE

Oprawa muzyczna uroczystości Ślubnej

Od wielu lat jestem proszona o wzbogacenie swoim śpiewem Mszy Świętej podczas uroczystości ślubnej.
Na stronie poświęconej tej działalności – www.avella.pl – można przeczytać wiele opinii moich słuchaczy:

Do dnia dzisiejszego wszyscy, którzy byli uczestnikami naszego ślubu nie mogą wyjść z podziwu i są zachwyceni naszą ceremonią, dzięki wam nasz ślub był ślubem naszych marzeń!!!!! Piękny głos Eleny wzruszał do łez wszystkich, „gęsia skórka” podczas ślubu pojawiała się wielokrotnie, Wspaniałe i głębokie przeżycie….

Quia Respexit, J. S. Bach
Ave Maria Schubert
Ave Maria, P. Mascagni

Najpiękniejsze Polskie Kolędy

Moja droga wokalna zaczęła się w cerkwi. Gdy Pani regent przyjęła mnie do chóru miałam zaledwie 12 lat. Miałam wielkie szczęście ponieważ okazało się, ze trafiłam na chór, kierowniczką którego był człowiek z wielką pasją. Muzykę, którą ona tworzyła odczuwaliśmy oddechem, biciem serca i za razem ogromną dyscypliną. Liudmiła Mierieckaja – tak miała na imię nasz dyrygent. Chóry, harmonia na dzień dzisiejszy pozostał w mojej głowie, a emocje – sens muzyki, kwintesencja muzycznego kunsztu – właśnie to poznałam dzięki tej wspaniałej mojej pierwszej nauczycielki muzyki stało się częścią mojej osobowości.

Teraz po latach nie widzę mojej muzyki bez chórów, które tera an szczęście mogę sama nagrywać tworząc moją niepowtarzalną muzykę.

Więc przestawiam Kolędy, tak jak ich widzę i czuję.

Mizerna Cicha – Najpiękniejsze Kolędy
Тихая ночь
Chwała na wysokości

Recytatyw piosenek Anny German

Od dzieciństwa słyszę „masz głos jak u Anny German!” Oczywiście, to wspaniały komplement, tylko jak każdy artysta pragnęłam podążać swoją drogą. Te słowa często powtarzalne wywoływali we mnie smutek bowiem nie chciałam być jak ktoś tylko być sobą, tworzyć swój niepowtarzalny artystyczny styl.

Po latach zdecydowałam się jednak na stworzenie programu repertuaru tej wspaniałej Artystki. Zrozumiałam, ze jedno drugiemu nie przeszkadza a zachwyt słuchaczy, widzów jest dla mnie najcenniejszą wartością.

W repertuarze koncertu są przeboje Anny German znane w Polsce i Rosji takie jak: „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los”, „Być może”, „Melodia dla synka”, „Ave Maria”, „Nadzieja”, „Echo miłości”, „Kiedy kwitły ogrody”, „Świeć się świeć się moja gwiazdo”, „Katiusza”, „Księżyc i róże” i wiele innych.

Гори, гори моя звезда / Świeć, Świeć moja Gwiazdo
Człowieczy los
Księżyc i Róże

EGOROVA Live Orchestra

Muzyka klasyczna przestawiona w aranżacjach rokowo-filmowych.
„Chcemy pokazać piękno i geniusz muzyki klasycznej. Przestawiamy ją w nowych, nowoczesnych kolorach – w połączeniu elementów rocka, pop i tematów wschodu.
Dzięki temu muzyka klasyczna staje się dostępną dla każdego słuchacza i można ją nie tylko zrozumieć, ale i polubić.”

W repertuarze programu znajdują się utwory takich kompozytorów jak W. Mozart, G. Bizet, G. Sviridov, A. Borodin, J. Bach, wlasne kompozycje i inne.

Queen of the Night – W. A. Mozart
The Flower Duet – L. Delibes
Polovtsian Chorus – A. Borodin

Historia Romansu Rosyjskiego

Mieszkając w Polsce zauważyłam, że romansem często nazywają pieśni ludowe, cygańskie a romansy, które najczęściej można usłyszeć pochodzą z późniejszego okresu. Dlatego postanowiłam stworzyć program w którym zapoznam widzów z olbrzymim obszarem muzyki zwanym Romans Rosyjski – staram się przybliżyć rosyjski romans romantyczny i odzwierciedlić prawdziwą, skomplikowaną rosyjską duszę.

W repertuarze koncertu zabrzmią romanse Warlamova, Gurilova, Rachmaninowa, Aliabijeva, Dargomyżskiego, Fomina, Puszkina, Lermontowa i innych wielkich rosyjskich kompozytorów i poetów. Znamienne są tytuły utworów: „Pokochałam ja na nieszczęście”, „Tęsknota dziewczyny”, „Kochałem Panią”, „Jest mi smutno” i wiele innych.

Koncerty Romansów są prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki rosyjskiej, języka rosyjskiego, i rosyjskiej poezji romantycznej.

Program ten cieszy się ogromną popularnością co mnie oczywiście bardzo cieszy.

Only once, B. Fomin
I fell in love to grief my, S. Rachmaninov
I loved you, B. Sheremetev

Piosenki Przedwojennej Warszawy


Od lat jestem zafascynowana historią, lubię stare przedmioty z duszą – stąd też powstał pomysł z moim Przemkiem by stworzyć galerię Antyki i Pizdryki. Dlatego nie mogłam nie zaśpiewać tą muzykę, która ozwierczadla klimaty przedwojennej Warszawy.

Program zawiera najpiękniejsze piosenki Polski międzywojennej z lat 20-30ch takie jak: To ostatnia niedziela, Tango Milonga, Ach, jak przyjemnie ach, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Ada, to nie wypada, Ta mała piła dziś, Ja się boję sama spać, Na pierwszy znak, Już nie zapomnisz mnie, Jestem w niebie, Usta milczą dusza śpiewa, Czy pamiętasz tę noc, Miłość ci wszystko wybaczy, Nie kochać w taką noc to grzech, Odrobina szczęścia w miłości i inne.

Pod dźwięki głosu z akompaniamentem fortepianu i kontrabasu trudno ustać na miejscu, dlatego ten koncert jest wspaniały do wieczorów potańcówek.
 

Piękna muzyka Starego Świata

To wyższa sztuka – piękna poważna muzyka minionych wieków; ona zawsze porusza serce przypominając cienie byłych wydarzeń.

Madrygały, modlitwy, arie wielkich kompozytorów klasyków takich jak, Mozart, Bach, Caccini, Handel, Saint-Saëns, Borodin, Bizet, Chajkovski, Chopin, Delibes, Rachmaninow, Kiui i wielu innych.

Amarilli mia Bella, G. Caccini

Rosyjskie hity filmowe

Wyjątkowe miejsce w moim sercu zajmują legendarne a nawet kultowe pieśni znanych filmów rosyjskich. Czule, romantyczne czasami smutne – utwory z duszą.

Piosenki z takich filmów rosyjskich jak: „Kawkazskaja plennica”, „Slużebnyj roman”, „Meri Popins”, „Ziemlia Sannikowa”, „Żestokij romans” i inne.
Kompozytorzy:
A. Zetcepin, M. Minkow, M. Dunajewskij, A. Petrow i inne.

Podczas koncertu opowiem wam o tym jaki sens śpiewam – z chęcią będę waszym prowadnikiem w muzyce, którą kocham.

Miłość, zaczarowana kraina
Jesteś, M. Minkov
Odnaleźliśmy się

mój kanał na YouTube: egorova8